Financial Times: Nő a szakadék Magyarország és az EU között
Értékei védelmében az EU-nak gazdasági és jogi eszközöket egyaránt be kell vetnie, írja a brit lap a magyar kormány által elfogadott homofóbtörvény kapcsán.
Értékei védelmében az EU-nak gazdasági és jogi eszközöket egyaránt be kell vetnie, írja a brit lap a magyar kormány által elfogadott homofóbtörvény kapcsán.
Egy hónappal ezelőtt eredmény nélkül zárult az uniós agrárminiszterek tárgyalása, nem sikerült megállapodniuk a következő hétéves költségvetés agrárfejezetéről az Európai Parlamenttel. Pénteken azonban már körvonalazódott az alku, amelyet hétfőn hivatalosan is megerősítettek.
Nyugaton már elég régen szívesebben látnák az Orbán vezette Magyarországot az EU-n és a NATO-n kívül, ezért nekik nem érdekük taktikai okokból visszafogni a felháborító törvény elleni fellépést, írja szerzőnk.
A kancellár nagyon tart a delta variánstól, amely a szigetországban is terjed. Közben az Egyesült Királyságban öt hónapos csúcson van az új fertőzöttek száma.
Az uniós polgároknak eddig kell jelentkezniük, ha a jövőben is az Egyesült Királyságban akarnak élni. Ugyanígy néhány uniós államban a brit polgároknak kell nyilatkozniuk: mennek vagy maradnak?
Alig pár nap és az egész EU-ban kötelező lesz elfogadni az uniós Covid-igazolványt. A hvg.hu összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen kapkodnia, ha utazni szeretne. Van azonban egy rossz hírünk: mindenképpen kapkodni fog, aki a közeljövőben utazna, mert a magyar rendszer még mindig nem működik.
Több EP-képviselő szerint a súlyos pénzügyi szabálytalanságokat elkövető vagy összeférhetetlen személyeknek és szervezeteknek nem lenne szabad hozzáférni a helyreállítási alaphoz.
Az unió több vezetője abban bízik, a pénzügyi szankciók móresre tanítják majd Orbán Viktor.
Másutt is szembenállás jellemzi a politikai eliteket, és ahol sikerült az együttműködés, ott sem azért történt, mert bölcsebbek voltak, mint a magyarok. Önreflexióra lenne szükség, és ebben nagy segítséget adhatnának a filmek – mondja Csizmadia Ervin.
Sok jel utal arra, hogy a szavazópolgárok nem díjazzák, ha a miniszterelnök miatt az ország mindinkább a partvonalra szorul a kontinensen, írja a német hetilap.
Most már van elég uniós kormány, hogy megszavazza az uniós támogatások felfüggesztését Magyarországon. A brüsszeli EU-csúcsot is uralta a magyar melegellenes törvény, és Orbán Viktor mellett csak két miniszterelnök állt ki – még a cseh és a szlovák sem.
Szokatlanul kemény bírálatokat kapott Orbán Viktor az uniós csúcson a homofóbtörvényről, többen is különböző formában elmondták neki, hogy "kívül tágasabb". A magyar miniszterelnököt csak két kollégája vette védelmébe.
Mark Rutte hangsúlyozta, hogy a magánvéleményéről van szó, és az a cél, hogy ráeszméljen Magyarország az EU-tagságára.
A francia elnök és az ír kormányfő is kemény vitát ígér az uniós alapértékekről az EU-csúcson, melynek egyik legfőbb témája a magyar homofóbtörvény lett.
Eddig 200 dollárral számoltak, amit ezer köbméter gázért kellene fizetni. A jelek szerint 240 dollár is lehet az átlagár.
A ma kezdődő két napos uniós csúcstalálkozó eredetileg nem tűnt izgalmasnak, fontos döntések nem várhatók, ami feszültséget hozhat és minden bizonnyal hoz is, az a magyar parlament által elfogadott, a melegeket kirekesztő jogszabály. 16 tagállam vezetője nyilatkozatban ítéli el a szexuális alapon történő kirekesztést.
A magyar melegellenes törvény ellen tiltakozik az Európai Parlament is.
Nincs sok esélye a magyar kormánynak a jogvitában, miután a Bizottság rámutatott: a melegellenes törvény nemcsak az alapvető jogokat, hanem az EU lényegét, a belső piac szabad működését sérti.
Bár a téma a csütörtök-pénteki uniós csúcs előkészítése volt, mégis olyan kérdésben nyilvánítottak véleményt a legtöbben, amely egyelőre nem is szerepel az állam- és kormányfők értekezletének hivatalos napirendjén.
Az Európai Bizottság szerint a kibertámadások már nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek, ezért egy gyorsreagálású egységgel vennék fel a harcot a hackerek ellen.